Close

Серцево-судинна система

Що таке наше серце? Ми не згадуємо про нього, коли воно здорове, і починаємо говорити тільки тоді, коли з’являються перші ознаки хвороби – біль, задишка, серцебиття.

За добу серце робить 100 000 ударів і у спокійний для людини день воно перекачує від 13 до 23 тисяч літрів крові. Ця «диво-машина» визначає доставку в клітини організму життєво необхідних елементів: поживних речовин, кисню, мінеральних солей, води та ін. Але щоб виконувати таку гігантську роботу, серце повинно отримувати нормальне харчування, жити в певному режимі праці та відпочинку і бути тренованим .


У народній медицині застосовується величезна кількість лікарських рослин при захворюваннях серцево-судинної системи. Бажано порадитися з фахівцем, лікарем-фітотерапевтом індивідуально з прийому рослинних препаратів, тоді й ефект від лікування буде кращим.


З окремих рослин найбільш часто використовуються:


1. Глід колючий – настій пити по ½ склянки 3 рази на день; настойка по 15-20 крапель на 30г води 3 рази на день після їди.


2. Бузина сибірська – відвар коріння і кори п’ють при кардіосклерозі, серцебитті, неврозі, безсонні – п’ють по ½ склянки 3 рази на день.


3. М’ята перцева – настій листя п’ють ковтками протягом дня.


4. Календула лікарська – настій застосовують при порушеннях серцевого ритму, приймають по 1/3 склянки 3 рази на день.


5. Пустирник (кропива собача) – незамінний при серцево-судинних неврозах, гіпертонічній хворобі, стенокардії, пороках серця. Приймають настій з трави по ½ склянки 3 рази на день.


6. Горицвіт весняний – хороший при тахікардії, приймають настій 3 рази на день по 50 мл.


Суміш для серця (поживна, енергетична): 

Мед, горіхи, родзинки, курага, лимони. Взяти кожного по 100 г і перемолоти на м’ясорубці. Їсти по 1 ч.л. 3-4-5 разів на день між їдою до кінця порції (1 курс). Бажано повторювати навесні і восени.


Збори призначаються для кожного пацієнта окремо, виходячи ще й з інших супутніх патологій.


Тривалість і кратність прийому теж повинен призначати лікар.