Close

Діагностика захворювань

Існує величезна кількість нервових зв`язків райдужки з внутрішніми органами, тому весь організм ніби проектується на райдужну оболонку ока. При патології будь-якого органу на райдужці, як на карті, наступають певні зміни, в першу чергу – в вигляді перерозподілу пігмента. Сотні відомих патологічних змін на райдужці – іридознаків, мають конкретну інтерпретацію, що дозволяє визначити характер і вираженість патологічних змін в організмі.

Анатомічний зв’язок райдужки з іншими органами і тканинами здійснюється за системою трійчастого нерва, який отримує імпульси від ретикулярної формації стовбура мозку. Інформація про стан внутрішніх органів до ретикулярної формації надходить по системі пропріоцептивної та інтероцептивної чутливості в складі задніх канатиків спинного мозку, а від ока – по волокнах зорового нерва до таламуса.

На райдужці ока є певні проекційні зони тіла людини і органів.

Головний мозок представлений в секторі від 11 до 13 по циферблату годинника.

Патологічне значення надається змінам автономного кільця (втягнутість або витягнутість, його забарвлення – поява «зашлакованості»), адаптаційного (нервового) кільця (овальна форма, витягнутість дуги), дефектів кольору райдужки (лакуни, які оцінюються за локалізацією, площею, глибиною, формою та кольором). Виявляються дистрофічні знаки райдужки у вигляді сонячних променів (тріщини темного забарвлення), дистрофічного обідка (темно-димчастий обідок по периферії райдужки), лімфатичного розарію (білі, рожеві та коричневі вкраплення), кільця натрію (кільце білого кольору з різними відтінками у тій частині склери, яка ніби покриває рогівку), або натрієво-ліпідного кільця (при атеросклерозі) і т.д.

Діагноз базується на досконалому знанні іридотопограм (схем), а також на сотні ознак їх клінічної інтерпретації.