Close

Альтернативна медицина

Основоположником іридодіагностики вважають єгипетського жерця Ел Акса, який за 1,5 тис. років до н.е. провів діагностику всього організму фараона Тутанхамона. Способом, який сучасній науці так і не вдалося розшифрувати, він зумів «сфотографувати» очі фараона (пластини із цими унікальними знімками зберігаються зараз у Ватикані). А потім на двох папірусах розміром 50 х 1,5 м він зробив описання стану райдужки ока людини та хвороб, що відбиваються в очах в буквальному значенні, як у дзеркалі. Ці папіруси було знайдено під час розкопок у Гізі й зберігаються вони у Вавилонській бібліотеці.

Втім, археологи мають усі підстави для того, аби заперечити право єгипетського жерця на авторство цього методу діагностики. За 3,5 тис. років до Ел Акса люди, виявляється, вже знали про взаємозв’язок райдужки ока з органами тіла людини. У печерах Малої Азії було знайдено кам’яні плити з викарбуваними на них зображеннями райдужки й вказівками на взаємозв’язок райдужної оболонки з різними органами людського тіла. Вік цих плит оцінюють у 5 тис. років.

Своїм відродженням сучасна іридодіагностика зобов’язана угорському вченому Ігнацу Пекцелі. Саме він, завдяки своїм багаторічним дослідженням, склав сучасні схеми проекційних зон райдужки, якими й послуговуються іридодіагности вже понад сто років.

ОЧІ НЕ ОБМАНУТЬ

Сучасна медицина, звичайно ж, має значні можливості для діагностики захворювань. Хвороба визначається за аналізом крові, сечі, за допомогою різних апаратних дослі

джень — рентгену, УЗД, МРТ, комп’ютерної томографії. Та більшість людей вдаються до допомоги цих методів дослідження, якщо проблема вже чітко позначилася: при задавненому кашлю роблять рентген, при болю у черевній порожнині йдуть на УЗД відповідного органа. Завдання скрупульозно досліджувати весь організм ми ставимо перед собою вкрай рідко: це доволі витратно не лише з фінансового погляду, а й за часом. А ресурс часу для сучасної людини має першочергове значення.

Тому можливості іридодіагностики, яка дозволяє за мінімальних витрат часу (візит до лікаря зазвичай віднімає не більше години, включно із часом на дослідження), дати відповідь на безліч питань щодо стану здоров’я, важко переоцінити.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Зі шкільного курсу анатомії людини відомо, що очі є частиною головного мозку, винесеною у зовнішній світ. Особливістю райдужки є її здатність чутливо реагувати на всі зміни, що відбуваються всередині організму, й «записувати» усе на собі. Це здійснюється завдяки величезній кількості нервових зв’язків райдужки із внутрішніми органами. Тому за патології якогось органа на райдужці, як на мапі, проявляються певні зміни, у першу чергу — у вигляді перерозподілу пігменту.


Пережиті стреси, фізичні травми, запальні процеси, дегенеративні зміни в тканинах, поява новоутворень — все це з’являється на ірисі у вигляді заглиблень, плям, рисок, дужок, кіл. Відзначивши це, фахівець іридодіагностики зазвичай рекомендує пройти детальніше обстеження органа, який проекційно пов’язаний з певною зоною райдужки. Таким чином, людина отримує можливість не витрачати часу, сил та грошей на лабораторну або апаратну діагностику всього організму (деякі з видів сучасної апаратної діагностики до того ж є відносно-безпечними, а тому не рекомендованими для частого застосування), а зосередити зусилля на тому органі, який справді потребує допомоги.

Дуже важливо, що іридодіагностика дає можливість виявити хворобу на найбільш ранніх стадіях її виникнення, коли про скарги на погіршення самопочуття ще не йдеться.

НЕ ЛІКУВАТИСЯ, ПРОТЕ Й НЕ ХВОРІТИ

Окрім діагностики захворювань, іридодіагностика дозволяє з доволі високою точністю діагностувати спадкову схильність до тієї чи іншої хвороби, а також обрати найбільш підходящу людині дієту, види фізичного навантаження.

До речі, фактор «слабкого гена» багатьма помилково сприймається як вирок. Начебто, якщо призначено ниркам «здатися» — так і буде. Це не так. Наявність «слабких

ланок» в організмі не так і складно компенсувати грамотною корекцією способу життя. Проте дуже важливо робити це вчасно.

Я НАРОДИВСЯ!

Перший візит до іридодіагноста бажано зробити в дуже ніжному віці — приблизно у місяць. До цього віку в маляти вже більш-менш визначиться колір очей, і це дасть змогу лікареві відкрити його «книгу долі».

Як відомо, усі діти народжуються блакитноокими, та приблизно на десятий день життя в кольорі очей малечі дуже уважна мама вже може помітити перші зміни. Іноді очі крихітки начебто промиваються — їх колір стає чистішим, прозорішим, але основний тон залишається тим самим. Це люди, яким очі кольору неба подарувала природа. Але в більшості дітей колір ока починає поступово змінюватися. Люди з різним кольором очей (карі, жовті, зелені, сині, блакитні) — це різні ритми життя, закладені природою на генетичному рівні. Багатьом мамам було б набагато легше доглядати за своїм малям, якби вони відразу ж розуміли, з яким вродженим темпераментом вони мають справу. Зазирнувши в очі дитини, досвідчений іридодіагност зі значною часткою ймовірності може сказати, чи були ускладнення під час вагітності й пологів; визначити наявність або відсутність в організмі крихітки різноманітних інфекцій, в тому числі й стафілококової. Окрім того, аналіз райдужки ока дозволяє з дуже великою часткою ймовірності сказати, коли маля повзатиме, ходитиме, розмовлятиме, вказати на наявність слабких місць його організму.

ЕТАПИ ДОРОСЛІШАННЯ

Зростаючи, маля все більше поринає в соціальне життя й, на жаль, нерідко стає заручником уявлень батьків про найкраще майбутнє для своєї дитини. Тому дитину, яка, за особливостями конституційних особливостей організму більш схильна до динамічних видів діяльності, часто саджають за піаніно або спонукають розвивати здатність до малювання. І навпаки: дитину, схильну до споглядання у житті, стимулюють до занять бійцівськими видами спорту. Такий підхід призводить до розвитку хронічного стресу, що виявляється у вигляді фізичних недугів. Сколіоз, алергічні реакції, нервові розлади, проблеми зі шлунково-кишковим трактом — усі ці хвороби можна попередити, знаючи генетично обумовлену схильність до їх виникнення й уникаючи за допомогою іридодіагностики помилок у способі життя, щоб не спровокувати їхнього запуску.


ВСЕСИЛЬНІ ГОРМОНИ

У житті кожної людини є два дуже відповідальні періоди: це підлітковий вік, коли активність гормональної системи більш ніж висока, й період поступового згасання у виробленні статевих гормонів (клімакс). Для жінок величезне значення мають ще й періоди вагітності. Статевий розвиток у деяких дітей починається в 8 років, в інших—в 14 — 15. І зовнішнє благополуччя цього процесу буває оманливим: репродуктивна функція, незважаючи на зовнішнє благополуччя процесу дорослішання, не спрацьовує. Якби це гальмування в розвитку помітили раніше, діагноз чоловічого або жіночого безпліддя не з’явився б. Крім того, у підлітковому віці за допомогою іридодіагностики можна отримати рекомендації про найбільш корисний вид спорту або творчості, визначитися з вибором професії тощо.

Один із найсильніших боків іридодіагностики — ведення вагітності.

Цей метод дозволяє без неоднозначного для здоров’я дитини УЗД визначити стан плаценти, дати оцінку розвитку дитину, обрати вітамінні й мінеральні натуральні препарати. Токсикоз, набряки, загроза переривання вагітності тощо — всі ускладнення вагітності можна передбачити ще до їх виникнення й вжити відповідних заходів. Після появи малечі на світ мама, яка годує, може отримати персональні рекомендації щодо лактації. А індивідуальний підбір фітопрепаратів допомагає зберегти красу.

В активні роки більшість людей не тільки дуже багато працює, а й енергійно відпочиває, також піклується про власне здоров’я в міру свого розуміння цього процесу. Та не знаючи «підводних каменів» свого організму, так легко припуститися помилки! Іноді фатальної. Зловживання відпочинком в спекотних країнах може легко запустити в дію схильність до онкологічних захворювань, що дрімає всередині організму. А «бурхливі» для організму чищення, дієти, фітнес, що вимотує, на тлі напруженої роботи стають для організму непосильним тягарем, що виснажує насамперед гормональну систему, здоров’я якої є фундаментом усього організму. Іридодіагностика дає рекомендації конкретній людині про бажані фізичні навантаження, місця для найефективнішої відпустки й навіть радить хобі, що найбільш підходить.

Гормональна перебудова організму в клімактеричний період нерідко спричиняє хвороби судин, суглобів, порушення в обмінних процесах. Сумними супутниками старості вважають такі найтяжчі захворювання, як хвороба Альцгеймера, інфаркт, інсульт, цукровий діабет тощо. Аби цього уникнути, потрібно за перших ознак загасання репродуктивної функції пройти повну діагностику організму й виявити найбільш уразливі на даному етапі місця.